Запорізький "Сокіл" відзначив День фізкультури та спорту походом по Хортиці
12 вересня 2015 року запорізький осередок ВГО “Сокіл” організував на острові Хортиця дводенний похід до Дня фізичної культури та спорту. Для учасників заходу екскурсію по визначним місцям острова провів знавець Хортиці, воїн російсько-української війни на Донбасі Тимур Книш.
Першим місцем, яке відвідали учасники походу і де відразу відчули особливу енергетику острова, був меморіяльно-туристичний комплекс Скіфський стан. Тут розташовано багато курганів древніх скіфів, серед яких найбільший з усіх на острові “Зорова могила”.
Тимур Книш розповів учасникам заходу, що поселення на острові дуже стародавні. Місця для проживання жителі Хортиці обирали біля особливих місць з потужною енергетикою.
Під час “екскурсії” до сокільців приєднувались люди, які одночасно з ними відвідували визначні місця Хортиці. Вони з великою увагою слухали розповідь Тимура про давні історичні події на острові.
Потім сокільці відвідали село Протовче, святилища язичників, культурно-історичний комплекс “Запорізька Січ”, подивились на хортицький краєвид з високих козацьких бекетів – аналогів сучасних блокпостів.
“День фізичної культури і спорту пройшов для нас під гаслом “Cпорт, здоров’я, націоналізм”. Частина здоров’я – це проведення часу на свіжому повітрі у заповіднику Хортиця. Спорт тут – це безпосередній похід визначними місцями Хортиці. Екскурсію нам провів наш друг та побратим Тимур Книш. Особливим місцем для нас стало святилище Арея, адже там, де немає світла, його меч сонцем пронизує хмари, а вічне світло життя – то безсмертний відблиск волі на залізнім двосічнім мечі Арея. Хортиця зарядила нас енергією, яка згодиться нам у боротьбі за свідомість українців і в боротьбі за нашу державу”, – зазначила керівник запорізької молоді Ярина Геращенко.


